Při objednávce obrazů a pyramid spolu s menšími produkty, prosím počítejte, že obrazy i pyramidy budou doručeny zvlášť z důvodu jejich nadměrné velikosti.

Jak si vybrat svůj kámen?

Jak si vybrat svůj kámen?

Určitě jste se již setkali se spoustou složitých ezoterních návodů jak si vybrat minerál, který se k hodí k Vašemu znamení, který má správného anděla nebo který vyléčí tu a tu nemoc. My doporučujeme přistupovat k práci s minerály zcela jiným způsobem. Soustředíme se na základní charakteristiky kamene, které jsou určovány jeho původem a jistou energetickou pamětí, kterou do našeho prostoru přináší.

Minerály jsou především pomocníky a nástroje pro energetické vyladění naší mysli i emocí. Svou krásou nás povznášejí a esteticky fascinují jako přírodní výtvory, kterými zdobíme náš domov. Dají se vnímat čistě jako solitérní šperky s nadčasovou elegancí, kterými si zpříjemňujeme náš soukromý i veřejný interiér. Zároveň ale můžeme proniknout hlouběji do jejich podstaty a využít je při spirituální a osobnostně rozvojové práci. Zde je nutné si uvědomit, že kameny samotné za Vás nic neudělají, nejsou zázračným šémem, při kterém se člověku najednou "rozsvítí". Nicméně pokud je pro Vás přirozené provádět mystickou a duchovní praxi, budou Vám velmi důležitou oporou, magickým předmětem i inspirací.

Naše galerie rozděluje minerály z hlediska práce s podvědomím (dle jejich významů v symbolické rovině) a z hlediska jejich původu a paměti (v související energeticko-informační rovině). Každý specifický minerál má svojí konkrétní rezonanci, jíž přirozeně odpovídá některé z energetických center lidského biopole (jedno i více). Věříme, stejně jako nejstarší historické duchovní systémy, že stav těchto center (uzlů nevědomí) ovlivňuje jednotlivé aspekty našeho života. Proto je nutné při výběru vhodného kamene si nejprve ujasnit co chci zlepšit, kam chci směřovat, na co se chci zaměřit. S tímto záměrem si pak můžete vybrat druh kamene, který jej ideálně podpoří.

1. Vyberte si podle druhu

Následující první tabulka je jednoduchým srovnáním základních charakteristik přiřazených k jednotlivým druhům kamenů. V našem výběru máme vždy heslovitě shrnuté hlavní zaměření druhu a k tomu logicky přiřazena centra se kterými rezonuje. Pokud chceme někomu darovat kámen jako vyjádření lásky či chceme pracovat s touto něžnou vibrační rovinou, vhodný je například kámen růženín, který se pojí k centru srdce. Chceme-li v někom podpořit aspekt rozhodnosti a samostatnosti zvolíme tygří oko a tak podobně.. Chtěli bychom Vás také povzbudit, aby jste brali naše rozdělení jen jako doporučující a nebáli se orientovat také dle své vlastní intuice.

Křišťál

Křišťál

Univerzální vodič a transformátor, čištění, nabíjení, všechna centra, všechny rituály

Růženín

Růženín

Láska, něžnost, vztahy, sebeláska, Munay, vcítění, přitahování lidí

Duhový růženín

Duhový růženín

Láska, péče, přitahování lidí, přitahování nehmotných bytostí, posílení aury, ochrana

Ametyst

Ametyst

Koruna, nadhled, vnitřní moudrost, mág, speciální mentální schopnosti

Žlutý kalcit

Žlutý kalcit

Chuť do života, štěstí, zdravé ZA-Žití, spokojenost, osobní síla, sebedůvěra, pružnost

Karneol

Karneol

Krev do žil, vitalita, ženství, plodnost, sexualita, vztahy, stimulační a donátorský kámen

Tygří oko

Tygří oko

Autorita, rozhodnost, nadhled, odvaha, efektivita, vlastnosti vládce

Červený obsidián

Červený obsidián

Druhová, rodová, karmická paměť, regrese, uzemnění, zdraví, sexuální síla

Modrý apatit

Modrý apatit

Astrální cestování, lucidní sny, prostupnost světů, vnitřní integrace

Zelený fluorit

Zelený fluorit

Hlas duše, kreativita, úklid a zprůchodnění energií, soustředěné flow, mladost

Pyrit

Pyrit

Hojnost, produktivita, prosperita, sebedůvěra, soustředění

Černý obsidián

Černý obsidián

Transformace, přechodové rituály, regrese, rodová historie, práce s nevědomím

Lapis Lazuli

Lapis Lazuli

Jasnovidectví, božské napojení, intuice, transformace duše, vnitřní pravdivost, čistota

Citrín

Citrín

Vodivost, slunce, lehkost, hojnost, sebedůvěra, regenerace sil

Malachit

Malachit

Uzemnění, kultivace a pročistění emocí, transformační procesy, stahování ducha do Země, zdraví

2. Důležitý je také tvar nebo brus

I tvar ve kterém se minerál nachází hraje důležitou roli při působení jeho vyzařování. Nemění se tím již jeho základní esence, ale způsob jak se jeho vibrace šiří v energeticko-informačním poli. V naší galerii hojně používáme tvar samostojícího obelisku, který je maximálně praktický pro uchopení do rukou a zároveň směřuje vedenou sílu jedním cíleným směrem. Dále tu máme nádherné sféry či koule, které mají velmi příjemnou schopnost působit s rovnoměrnou intenzitou do svého okolí. Oblázky do dlaně, přírodní tyčky i drobný křišťálový písek mají každý své praktické benefity, které se dají skvěle využít. V plánu máme také zprostředkovat prodej i přírodních rostlých minerálů, drůz, takže nechte se překvapit :)

Obelisk

Obelisk

Hrot, neboli obelisk je velmi výhodný a funkční tvar, používaný od Egypta a po celý starověk. Říkalo se mu také “Pyramidion” jelikož působí jako prodloužená pyramida a má v rámci vedení sil podobné vlastnosti. Kumuluje a směřuje energetický tok svým středem a to od základny k vrcholu. Pro krystaly je tvar pravidelných i nepravidelných obelisků maximálně přirozený, sami tak vyrůstají. Tvar kamenné špice aktivuje proudění - kam špici namíříte, tam můžete směřovat Váš záměr či léčení. Pokud necháte špici na stole či podsvíceném podstavci, bude vibračně ladit celé okolní prostředí.

Koule nebo sféra

Koule nebo sféra

Koule je od pradávna symbolem absolutní celistvosti, harmonie a dokonalosti všeho stvoření. Koule je mikrokosmem odrážejícím makrokosmos a proto je pohled do ní pohledem do podstaty a hloubky bytí (odsud původ věštění). Všechny kamenné sféry mají schopnost oproti cíleně zaměřeným krystalům vést své energie ve všech směrech stejně intenzivně.

Pokud necháte kouli na stole či podsvíceném podstavci, bude vibračně ladit celé okolní prostředí.

Oválky a oblázky

Oválky a oblázky

Oblázky jsou nejmenší kamínky na naší Galerii, praktické do ruky, vhodné do tašky a hojně využívané do větších kamenných kompozic. Pro zásadnější rituály volíme kameny větší a to alespoň velikost oválků, které mají nezastupitelnou roli pro přenos a udržování osobního pole energie, jelikož se velmi dobře nosí a přikládají na problematická místa na tělo. Oválky se dají nabíjet ohněm, sluncem, v proudu vody či na skalách a pak je takto přikládat. Oblázky i oválky jsou také úžasným dárkem, protože mohou přenášet různá přání a záměry obdarovanému.

Tyčky

Tyčky

Křišťálové tyčky patří mezi doplňkový materiál pro energetickou práci. Jedná se o malé přírodní krystalky, které se přirozeně rozlamují samy a lidé je pak sbírají. Mají velikost od 5 do 9 centimetrů. Perfektně se hodí jako propojovací prvek při větších geometrických kompozicích a to tak, že tvoří spojnice mezi hlavními energetickými uzly. Tím zesilují kompaktnost a soudržnost speciálně vytvořené konstelace pro určitý záměr. O těchto konstelacích brzy pojednáme a informace zveřejníme. Pro samostatnou energetickou práci se hodí spíše větší gramáže minerálů.

Písek

Písek

Jedná se o křišťálové malé oblé kamínky, které tvoří písek. Tento písek se využívá jako výborný spojovací prvek pro velké krystalické kompozice. Veškeré zářiče můžete mezi sebou energeticky propojit pomocí vysypaných pískových cest. Z písku můžete tvořit i samostatné mandaly posvátné geometrie, čímž jí skvěle aktivujete. Písek se také dá použít do tyčí našich meditačních pyramid - můžete jej vsypat do jejích útrob a opět zesílit její energetický potenciál.

Kamenné vejce

Kamenné vejce

Přirozený vejčitý tvar je specifickým zářičem, který podtrhuje hluboké transformační schopnosti vybraných minerálů. Jedná se o starý magický symbol počátku nového života, který právě přichází na tento svět. V oblasti záření je něčím mezi koulí a špicí, jeho vyzařování je rovnoměrné, harmonizující ale přesto je již cítit předzvěst nových změn a jasný aktivační potenciál. Tento tvar pomáhá "probouzet” ,“vybuzovat” či “vyburcovat" vnitřní proměnu v biologickém těle. Tvar vejce nese vibraci osobnostního a fyzického přerodu a zároveň je velmi praktické při práci s tělem.

3. Vyberte si tu správnou velikost

Správná velikost

Ano, i velikost minerálu je pro různé energetické druhy práce podstatným hlediskem. U kamenů se dá lakonicky konstatovat že platí "čím větší, tím lepší”, nicméně na druhou stranu zase není nutné při seznamování se se silou vzácných kamenů mít hned ty největší kusy. Spoustu práce v terénu odvedou i menší obelisky. Obecně se uvádí, že např. při rituálu ochrany území je potřeba kamene alespoň 80g a výšky kolem 10 cm, který dokáže ochránit cca 2,5 km až 12 km od místa jeho zasazení. Logické je že při zvětšování gramáže kamene se rádius poměrně zvětšuje.

Pokud chcete kámen jen jako drobný dar, vizuální dekoraci, či ochránce pro přenášení s sebou, volte kameny do 10-12 cm. Pokud chcete provádět již ceremoniální práci, rituál a vnímat citelnou podporu při meditacích, nutno volit střední a velké formáty začínající na 15 cm výšky a zhruba 400-500g váhy. Čím hlouběji se budete chtít do pozitivního ladění minerálů ponořit, tím většími kusy se budete obklopovat.

Samostatnou kapitolou je pak kombinování a zvyšování potence jednotlivých zářičů a kamenů navzájem. Jedná se o velmi pozitivní proces, při kterém můžete pomocí speciální skladby vybraných kusů vytvořit originální esenci vibrace svého interiéru či exteriéru. K tomu lze využít zářiče rozličných velikostí pro určitou zvolenou kompozici. Je to nádherný způsob vědomé tvorby energetického nastavení a plynutí v prostoru. Více o této práci budeme zveřejňovat brzy na našem blogu.