Při objednávce obrazů a pyramid spolu s menšími produkty, prosím počítejte, že obrazy i pyramidy budou doručeny zvlášť z důvodu jejich nadměrné velikosti.

Rituál na Květinový úplněk

Květinové mandaly na jarní úplněk 

5. května kolem osmé večerní se měsíc naplní v druhý jarní úplněk, který je nazýván květinovým. Plně inspirovaní jeho tématickým jménem Vám, drazí přátelé, přinášíme pár návrhů jak tuto lunární příležitost oslavit a znovu využít jarního “drive".

Obklopíme se květy a vnesme jarní vibrace do svého života, z říše minerálů si na pomoc si tentokráte přizveme fluorit (jakéhokoliv tvaru i velikosti).

Fluorit je kámen rezonující v centru krku a hrudi, čímž nás vybízí rozeznít svou kreativitu. Zkuste si dnes přes den kdykoliv zazpívat, zatančit nebo třeba zahrát jak na hudební nástroj tak například s dětmi. Kdo chcete, nakreslete si libovolný intuitivní obraz ať na papír nebo v mysli. Buďme kreativní a oslavme tyto dny tancem vnitřním i vnějším, zaposlouchejme se do svého vnitřního hlasu duše, k tomu si nechme poblíž svůj svěžestí jiskřící fluorit.

Pokud si budete chtít připravit si květinovou mandalu, určitě si již během dne nasbírejte květy, které budete chtít při rituálu večer použít, všímejte si písní ptáků a hmyzu, šustění listů a stébel a vůbec projevů přírody, která každé jaro s plným nasazením propukne v život. Uvědomujte si přes den, kam by jste chtěli směřovat vy sami svou jarní vůli ke změně a naplnění. Můžete si tuto představu třeba i namalovat a poté kresbu zakomponovat při tvorbě úplňkového oltáře.

Večerní rituál:

Připravte si vše potřebné co se chystáte při rituálu použít poblíž sebe (fluorit, květiny, kamínky, kresby, hudební nástroje). Otevřete okno, vyjděte na zahradu či do přírody na místo, kde se cítíte bezpečně a kde se chcete těšit svou praxí.

Třikrát se hluboce nadechněte nosem a vydechněte ústy. Uklidněte se, vyprázdněte svou mysl a zaposlouchejte se do tepu svého srdce. Fluorit svírejte v dlaních, či jej přibližte k hrudi, krku, čelu, zdvihněte do výšky nad hlavu. Zkuste procítit spojení s fluoritem a uvědomit si jaké pocity zažíváte. Klidně si i představte, jaké pocity by jste prožívat chtěli a nechte se svou představou unést. Nyní doslova vdechněte do svého kamene to jak chcete žít, své nejkrásnější vize a tajná přání, tvořte jakoby neexistoval žádný strach či pochyby..

Po fázi soustředění položte svůj fluorit na nějaké krásné a bezpečné místo, kde kolem něj vyskládáte mandalu z květů, kamínků, šišek a dalších přírodnin a vytvoříte tak živoucí kresbu proudu energie. Třeba se budete chtít pro tom také vyjádřit pohybem, proč ne? Zatočte se dokola s fluoritem v dlaních, zatančete si s ním. Možná upletete věnec z pampelišek a do středu umístíte fluorit, projevte svou radost a spontaneitu.

Své právě vytvořené dílo, svou mandalu života ať už venku či doma poté nechte chvíli samotnou, tak aby na ní dopadalo měsíční světlo. Poodstupte a uzavřete svůj dnešní rituál poděkováním Matce Zemi skrze minerál a Matce Luně skrze sílu svitu. Můžete mandalu i sebe kouřit vonným dýmem či esencí. Pokud můžete nechte svou mandalu takto až do rána, pokud ne, sejměte po chvíli svůj kámen ze středu a mandalu ponechte na místě jako "energetický otisk” v Zemi dále svému osudu..

Přejeme Vám krásnou a povznášející spirituální praxi!